Ampeg GVT15-112 GVT Series 15-Watt 1x12-Inch Guitar Combo Amp Bundle
Ampeg's GVT15-112 is the perfect all-tube gigging guitar combo, with tone and portability to spare. High-end 12AX7 and 6V6 tubes, a 15W / 7.5W design and a 12" Celestion? speaker delivers the tone you need at any volume. Plus, you can really dial in your sound with an effects loop, spring reverb and flexible Baxandall EQ.
Read more
Features
  • Perfect all-tube gigging guitar combo
  • High-end 12AX7 and 6V6 tubes
  • 5W / 7.5W design and a 12" Celestion speaker delivers the tone you need at any volume