CW-16V2-C20MX-1: Server Technology 16 Outlet Master Rack Switched Vertical PDU, 208V, 20A, Locking 6-20 Cord .
CW-16V2-C20MX-1: Server Technology 16 Outlet Master Rack Switched Vertical PDU, 208V, 20A, Locking 6-20 Cord?110V, 12 Outlets, Horizontal 1U, 20A In Rack PDU, w/ NEMA 5-15 input cord The Sentry Basic Cabinet (Power) Distribution Unit (CDU) product family provides a simple solution where reliable power distribution for equipment racks and other data center applications is needed. Basic CDU's provide both power distribution and branch circuit protection for the 30-Amp rated devices. The Sentry Basic CDU offers different input and output connections to distribute 110V, 208V or 230V power and a 20 or 30-Amp power input feed. 30-Amp models feature a combination of white and black outlets to easily distinguish between each branch circuit. The Sentry Basic CDU meets the criteria of Branch Circuit Protection by providing overcurrent protection with UL-listed Bussman SC fuses for each branch circuit. Branch circuit protection is accomplished via UL-listed Bussman SC fuses for compliance with UL/CSA/EN 60950-1 standards. The Sentry Basic Cabinet Power Distribution Unit (CDU) family provides both a reliable and economical solution for your basic power needs.
different opinions
• If you are interested in buying
CW-16V2-C20MX-1: Server Technology 16 Outlet Master Rack Switched Vertical PDU, 208V, 20A, Locking 6-20 Cord try making a full description and product details to find.
• You can try to find similar items, and sometimes helps in the selection of purchase.
• You can try to find and view threads.
• Look at the details of the delivery and information for each product.
• You can try to find product features.
• In general, for all I know
CW-16V2-C20MX-1: Server Technology 16 Outlet Master Rack Switched Vertical PDU, 208V, 20A, Locking 6-20 Cord customers or other products purchased on the Internet were also interested in reviews, cheap and lowest prices in shops and stores, shipping, gift ideas, city deals, sales, coupons online, new, Holidays & daily deals, bargain, best buy products, including special offers on CW-16V2-C20MX-1: Server Technology 16 Outlet Master Rack Switched Vertical PDU, 208V, 20A, Locking 6-20 Cord discount, discount coupons, top & offers, great deals, last minute deals and so on ...Additional information